İKLİMSA YETKİLİ SATIŞ ve SERVİS MERKEZİ

iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
 
Mekanınıza en uygun ürünü seçebilmek için mekanınızın ölçülerini giriniz.
Alan
metre²
Yükseklik
metre
Btu
Şu an buradasın: > İKLİMSA GAZETESİ > TÜR’LÜ RESTORAN DA GENERAL VRF SİSTEMİNİ TERCİH ETTİ

TÜR’LÜ RESTORAN DA GENERAL VRF SİSTEMİNİ TERCİH ETTİ

Tarihi eski İETT Binası, gerçekleştirilen tadilat ile lüks bir restoran haline getirildi. Tarihi bina olması sebebi ile binanın iklimlendirmesinin çözümünde yaşanan inşai problemlerden dolayı VRF Sistem tercih edildi.  

 Restoranın işletmeciliğini yapacak olan Emre Ergani, binanın yapısı gereği VRF sistem ile çözüme gidildiğini, VRF sistemde kullanılan küçük boyutlardaki tesisat malzemeleri sayesinde bina içerisinde minimum yer kaybettiklerini belirterek, mimari olarak VRF sistemin binalarına tam olarak uyduğunu vurguladı. General markası ve arkasındaki 25 yıllık Sabancı güvencesi sebebi ile İklimsa’yı tercih ettiklerini belirten Ergani, proje ve şantiye aşamasında İklimsa hizmetlerinden son derece memnun kaldıklarını dile getirdi. Katlardaki mimari ihtyaçlara göre yer-tavan, duvar-tavan ve kasetli-tavan tipi iç üniteler kullanıldı. Toplamda 3 dış, 16 iç üniteden oluşan klima sisteminde kontrol sistemi için ihtiyaca göre kablosuz kumandalar tercih edildi. Mimari açıdan ankastre olarak kablolu kumanda kullanılamaması sebebi ile kablosuz kumandalar kullanıldı.
Dikeyde, şaftlar kullanılarak bina içerisinde çok az kırma işlemi yapılırken, yatayda, ilerleyen tesisatlar bodrum katta yer alan dar asma tavan içerisinden ilerletildi. Dış ünitelerin yan cephede gizlenmesi ile tarihi binanın dokusu hiç bozulmadan iklimlendirme çözümüne gidildi. Gerek iç mekanlarda gerekse dış cephe ve görünüşlerde herhangi bir bozulma olmadan ve son derece estetik bir şekilde binanın ısıtması ve soğutması sağlandı.

Tesisat ve montaj işçilikleri, İklimsa 4 Levent Yıldırım Soğutma tarafından yapılan binanın, proje, tesisat ve montaj işlemleri yaklaşık üç haftada tamamlandı.

Mimarlığını Fey Turizm’in yaptığı Tür’lü Restoran’ın tadilatına, 17 Şubat 2010 tarihinde başlandı ve 04 Mart 2010’da tadilat bitirilerek restoran hizmete açıldı. Büyükdere Caddesi No:22 Şişli İstanbul adresinde restaurant olarak müşterilerine hizmet veren Tür’lü Restoran’ın kısa sürede İstanbul’un vazgeçilmez mekanlarından olacağı şüphesiz.


Web Tasarım
4 Levent Emniyet Evleri Mahallesi Çelebi Mehmet Sokak No:16/A
4. Levent / İstanbul

Tel.        : 0.212 281 11 57 - 281 15 70
Faks.    : 0.212 268 35 55
E-mail   : info@iklimsa4levent.com
Web       : www.iklimsa4levent.com
Copyright © 2011 - 2016 - Yıldırım Soğutma Isıtma ve Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Ltd. ŞTİ.