İKLİMSA YETKİLİ SATIŞ ve SERVİS MERKEZİ

Şu an buradasın: > İKLİMSA GAZETESİ

İKLİMSA

Klimamı nasıl kullanmalıyım?

Klimamı nasıl kullanmalıyım?

Klimaların asıldığı konum çok önemli. Klimalar havalandırma sistemlerinin, tıbbi malzemelerin ve su depoları gibi yerlerin çok yakınında olmamalı. Klima için uygun bir yer seçtikten sonra derece ayarları uygun biçimde yapılmalı. Ortamın sıcaklığı yavaş yavaş düşürülmeli. Sıcaklık düşmesi belirli aralıklarla yapılmalı. Klimalı ortamdan normal ortama geçişler sık olmamalı. Mümkün olduğunca da klima önünde direk duruş şekli alınmamalı. Ayrıca yoğun kullanıma göre klimalar temizlenmeli.


Klima kullanırken tasarruf sağlamak ve gerekli verimi alabilmek için ne yapılmalıdır?

Klima kullanırken tasarruf sağlamak ve gerekli verimi alabilmek için ne yapılmalıdır?

 Klima işletim maliyetinin azaltılması ve gerekli verimin alınabilmesindeki anahtar işlem ısı yüklerinin azaltılmasıdır. Kullanımda olmayan odaların lambalarını kapatın. Açık kalması durumunda gereksiz yere ısı üreterek klimanızın daha fazla çalışmasına yol açar. Doğrudan güneş ışığından korunmak için perde, panjur, tente, vb. kullanarak basit önlemler alınız. Bu odanın daha serin olmasını sağlayacaktır. Yazın öğleden sonraki zamanlarda klimatize edilen mekândaki aktivitelerinizi minimize etmeye ve kapısını açmamaya çalışınız. Bu soğuk havanın dışarıya kaçmasına, sıcak havanın içeri girmesine yol açar. Klima işletim maliyetinin azaltılmasında en etkili yollardan biride termostat ayarıdır. Termostat ayarınızı soğutmada 1°C veya daha fazla yükseltin, ısıtmada ise 2°C veya daha fazla düşürün. Soğutmada yükselteceğiniz termostat sıcaklığı ile mevsimlik %10’a varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Klimanızla birlikte mümkün ise tavan tipi veya taşınabilir fan kullanınız. Bu birkaç derece daha soğuk hissetmenize neden olur. Bu sayede termostat ayarınızı biraz daha yüksek tutarak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Klima filtrelerinin temiz olduğundan emin olun. İki haftada bir kontrol edin. Kirli filtreler soğutma ve ısıtma verimliliğini azaltır. Klima çalışırken kapı ve pencereleri kapatın. Mutfak ve banyo havalandırmalarını çalıştırmayın. Sızdırmazlık sağlamak için pencere ve kapılara tedbir alın. (Bant çekmek gibi). Eğer klimanızın yeterli derecede soğutma veya ısıtma yapmadığını düşünüyorsanız hemen yetkili servisinize kontrol ettiriniz. Bu durum elektrik faturasının aşırı derecede artmasına yol açabilir.


plazma klima nedir...

plazma klima  nedir...

Plazma klima nedir.....

Plazma Klimalar - Plazma hava temizleme ünitesi odadaki havayı etkili bir şekilde

temizler. Negatif yüklü toz ve benzeri materyaller topraklama bölümüne çekilerek

bakteri koku giderici filtre tarafından toplanır.Yıkanabilir filtresi sayesinde

yıkandığında eski performansına kavuşur.


klima-iklimsa klima

klima-iklimsa klima

Klimalar insanların bulundukları çevre, ortam içinde sıcaklığın ayarlanabilmesi, bulunulan ortamın konforunu artırır. Filtreleri, turbo soğutma ve ısıtma, uyku modu ve ayarlabilir zamanlayıcısı sayesinde tercih edilebilir çeşitli modelleri bulunmaktadır. Duvar tipi -kaset tipi-salon tipi-tavan tipi-yer tipi -kanallı tip  vrf sistem olarak  çeşitleri vardır.Ayrıca dc  inverter motora sahip klimalarda bulunmaktadır.Bu klimalar motorlarının yapısı itibariyle hem daha verimli çalışırlar hem daha az elektrik yakarlar...410 gazlı doğa dostu klimalar ilk İklimsa Klima ile Türkiye ye gelmiştir....İklimsa klima  markaları sharp ,mitsubishi,general,panasonic,sigma,tronic... gibi dünya markalarıdır....İlimsa klima servisleri bu  markaların hepsine hizmet vermekjtedir.... 


müşteri memnuniyeti

müşteri memnuniyeti

Müşterilerimize; güvenli, sağlıklı ve çevreye duyarlı bir performans sağlayacak şekilde tasarlanmış ürünler sunarak yaşam kalitelerini daha konforlu hale getirmek en büyük hedefimizdir.


sigma klima garanti

sigma klima garanti

Sigma klima garanti kapsamı içinde yapılan işlemler için işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka bir ad altında hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Garanti süresi içerisinde yapılacak onarımlarda geçen süre içerisinde ilave edilir. Tamir süresi en fazla 30 iş günüdür. Bu süre mamülün yetkili servis atölyelerimize, yetkili servis atölyelerimizin bulunmaması durumunda malın satıcısı, bayii, acentası, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birisinde bildirim tarihinden itibaren başlar.


Konutlarda Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılabilir?

 Konutlarda Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılabilir?

 

Konutlarda Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılabilir?
 

1. Soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın. Böyle yaparak daha hızlı serinlik elde edemezsiniz. Rahat edeceğiniz en yüksek sıcaklığı seçin. Bu sıcaklık genellikle Türkiye koşullarında 24-26 C'lerdedir. Düşürdüğünüz her bir derece, elektrik tüketimini %10 arttıracaktır. Üfleme hızını gereğinden yüksek tutmayın.
2. Nemli günlerde nem alma modunda çalıştırın.
3. Çok sıcak günlerde perde, jakuzi ve kepenkler ile güneşin ısısını keserek enerji tasarrufu yapabilirsiniz.
4. İç ünitesinin hava giriş çıkışının perde, mobilya vb. ile kapanmamasına dikkat edin. Dış ünitenin hava giriş çıkışı da serbest olmalıdır, mümkünse binanın daha gölgeli tarafına takılmalıdır.
5. Amacı dışında, örneğin kurutma, yiyecek ısıtma/soğutma için, kullanmayınız.
6. Filtreleri kullanım kılavuzunda  belirtilen aralıklarla temizlenmesi ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılması cihazınızın ömrünü arttıracaktır.
7. Zamanlayıcı ev boşken otomatik olarak kapanmasını ve sizin geldiğiniz saatte çalışarak evin serinlemesini sağlar.
8. Eksik yalıtımlı eski bir binada iseniz yalıtımı güncel şartlara uyacak şekilde iyileştirin

 

 


klima nedir

klima nedir

Klima sadece soğutma yapmak değildir, ortamların iklimlendirmesini sağlayan sistemdir. İklimlendirme (Klimatizasyon), kapalı mekanın havasının istenen sıcaklık, nem, hava sirkülasyonu, temizlik ve tazelikte tutulmasıdır. Bunların hepsinin olmasa da bir kaçının kontrol altında tutulması da iklimlendirme olarak tanımlanabilir. Bir klima cihazı yazın yaşam mahallindeki, yani iç ortamdaki fazla ısıyı dışarıya atarak iç ortamı serinletir. Bu sırada havanın fazla nemi alınır, içeride gerekli hızda hava dolaşımı sağlanır ve hava filtre edilir. Bu cihazlar da kendi aralarında yalnız soğutma yapabilen veya soğutma ve ısıtma yapabilen (heat-pump) cihazlar olarak ayrılırlar. Yalnız soğutma yapan cihazlar dış sıcaklığın yüksek olduğu zamanlarda kullanılarak içeride serin ve rutubetsiz ortamlar sağlarken soğutma ve ısıtma yapan (heat-pump) cihazlar soğutmanın yanı sıra kışın iklim ve binanın şartlarına göre ısıtma ihtiyacını da karşılayabilir. Klima ile ısıtmanın avantajı aynı miktar ısıtmayı elektrikli veya infrared ısıtıcılardan çok daha az elektrik harcayarak yapmalarıdır. Bu fark kullanıcının aynı enerji sarfiyatı ile ortalama 4 kat daha fazla (markaya göre farklı değerler olmakla birlikte bu değer daha fazla olan sistemler de mevcuttur.) ısı verebilmesi anlamına gelmektedir.


vrf nedir

vrf nedir

v
Variable Refrigerant Flow (Değişken Soğutucu Debili Sistem). Değişken gaz debisi ile ekonomik ve verimli bir ısıtma/soğutma gerçekleştiren klima sistemidir. Birden fazla üniteden yada inverterden kurulan ancak ortak çalışan bir teknolojiye sahiptir.

 


Klimada Anneler Günü Kampanya Fırsatını kaçırmayın...

Klimada Anneler Günü Kampanya Fırsatını kaçırmayın...


Web Tasarım
4 Levent Emniyet Evleri Mahallesi Çelebi Mehmet Sokak No:16/A
4. Levent / İstanbul

Tel.        : 0.212 281 11 57 - 281 15 70
Faks.    : 0.212 268 35 55
E-mail   : info@iklimsa4levent.com
Web       : www.iklimsa4levent.com
Copyright © 2011 - 2016 - Yıldırım Soğutma Isıtma ve Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Ltd. ŞTİ.