İKLİMSA YETKİLİ SATIŞ ve SERVİS MERKEZİ

iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
 
Mekanınıza en uygun ürünü seçebilmek için mekanınızın ölçülerini giriniz.
Alan
metre²
Yükseklik
metre
Btu
Şu an buradasın: > İKLİMSA GAZETESİ

İKLİMSA

Duyulur ısı ve gizli ısı nedir? (Hissedilen sıcaklık)

Duyulur ısı ve gizli ısı nedir? (Hissedilen sıcaklık)

 Duyulur ısı, maddenin sıcaklığını değiştirmek için gereken ısı miktarıdır. Maddenin sıcaklığında farklıllık yaratır, ama halini değiştirmez. Gizli ısı ise, maddenin fiziksel halini değiştirmesine rağmen, sıcaklığında fark oluşturmaz. Klimalar ortamdan duyulur ısı çekerek sıcaklığı azaltırken; gizli ısı çekerek hava içindeki su buharlarını yoğunlaştırır, nem miktarını azaltır ve iç mekanı konforlu hale getirir.


Uzun ömürlü iyon deodorizasyon filtresi nedir?

Uzun ömürlü iyon deodorizasyon filtresi nedir?

 Bu filtre sayesinde oksitlenmenin ve iyon parçaları tarafından oluşturulan iyonların etkisini azaltarak hapsedilen kötü kokuları ayrıştırır ve giderir.Filtre kirlendiğinde suyla temizlendiği takdirde ortalama 3 yıl kullanılabilir.


Apple-Catechin filtre nedir?

Apple-Catechin filtre nedir?

Bu filtre sayesinde ortamda toz ile gözle görülmeyeden sporlar ve zararlı mikroorganizmalar filtrede bulunan statik elektrik tarafından emilir, büyümeleri engellenir ve elma özünden elde edilen polifenol içerikle etkisiz hale getirilir. 


Otomatik filtre temizlemeli klima nedir?

Otomatik filtre temizlemeli klima nedir?

General markası ürünlerimiz arasında dünyada bir ilk olan otomatik filtre temizlemeli klimalar bulunmaktadır. Bu sayede sadece kumanda kontrolü ile tüm filtre 2 dakikada otomatik olarak temizlenir. Filtre otomatik olarak temizlendikten sonra enerji tasarrufu yükten bağımsız olarak artar. 


Plasmacluster teknolojisi nedir ?

Plasmacluster teknolojisi nedir ?

 Plasmacluster teknolojisi sadece Sharp klimalarda ve Sharp buzdolablarında bulunur. Bu sistem sayesinde elektronik iyon jenaratörü ile ortama eksi ve artı iyonlar yayılır. Bu iyonların havada bulunan bakteri ve küf benzeri zararlı maddeleri etkisiz hale getirdiği çeşitli deneylerle kanıtlanmıştır.


COP ve EER nedir?

COP ve EER nedir?

 Klimalar ısıtma ve soğutma işlevini yerine getirirken elektrik enerjisi harcarlar. Bir klimanın ne kadar verimli olduğunu anlamak için performans katsayısı anlamına gelen COP (Coefficient Of Performance) ve elektrik verimliliği anlamına gelen EER (Energy Efficiency Ratio) değerlerleri gösterge olarak kullanılır. Özetle; alınan performansın ödenen paraya (harcanan elektrige) oranıdır. A, B... gibi enerji sınıflarının referansı bu verimlilik göstergeleridir. Bir klimada bu değerler ne kadar yüksekse klima o kadar verimlidir.


Inverter ne demektir?

Inverter ne demektir?

 Yüke göre kapasite değişimi ve enerji tasarrufu sağlarken, diğer taraftan inverter klimalar özellikle yaz çalışma konumunda ortam sıcaklığını ayar sıcaklığına yaklaştırdıkça kapasite düşeceğinden, üfleme havası sıcaklığını yükselterek ve düşük sıcaklıktaki üfleme havasına direkt maruz kalma riskini ortadan kaldırarak büyük bir konfor sağlamaktadır.


db(A) nedir? Klimalarda neden önemlidir?

db(A) nedir? Klimalarda neden önemlidir?

 dB(A) ses seviyesi anlamına gelen "desibel" kelimesinin kısaltmasıdır. Klima satın alırken emsallerine göre gürültü seviyesi en düşük olan seçilmelidir. Uyurken dış ortamdaki sesleri bilinçaltımızdan fark ederiz. 40 dB civarı ses seviyesi rahatsız bir uykuya neden olur. İyi bir uyku için ses seviyesinin 40 dB'in altında olması gerekir. General markalı ürünlerinizde sessiz çalışma konumunda ses seviyesi 20 dB(A) değerine kadar düşebilen modellerimiz mevcuttur.


İKLİMSA MERKEZLERİNE YURT DIŞI SEYAHAT ÖDÜLÜ

İKLİMSA MERKEZLERİNE YURT DIŞI SEYAHAT ÖDÜLÜ

 Türkiye’nin “İklimlendirme Merkezi” İklimsa, yaz döneminde ciro hedefine ulaşan İklimsa Merkezlerini; Buenos Aires ve Roma seyahati ile ödüllendirdi.
Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Tigre Delta, Colonia Del Sacramento, Fiesta Gaucho turlarına katılan İklimsa Merkezleri şehrin önemli turistik yerlerini gezerek hem hoşça vakit geçirdi hem de başarılarını kutladı.


Btu/h ne demektir?

Btu/h ne demektir?

Klimaların kapasiteleri için kullanılan güç birimidir. 1 watt 3,415 btu/h'a eşittir. Web Tasarım
4 Levent Emniyet Evleri Mahallesi Çelebi Mehmet Sokak No:16/A
4. Levent / İstanbul

Tel.        : 0.212 281 11 57 - 281 15 70
Faks.    : 0.212 268 35 55
E-mail   : info@iklimsa4levent.com
Web       : www.iklimsa4levent.com
Copyright © 2011 - 2016 - Yıldırım Soğutma Isıtma ve Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Ltd. ŞTİ.