İKLİMSA YETKİLİ SATIŞ ve SERVİS MERKEZİ

iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
iklimsa klima
 
Mekanınıza en uygun ürünü seçebilmek için mekanınızın ölçülerini giriniz.
Alan
metre²
Yükseklik
metre
Btu
Şu an buradasın: > İKLİMSA GAZETESİ

İKLİMSA

iklimsa vrf klima hangi marka

iklimsa vrf klima hangi marka

Mitsubishi Heavy Industries, Sharp, Midea, Sigma, Samui, Beretta markalarının distribütörlüğüne sahipken General markası ile VRF pazarına da iddialı bir biçimde gireceklerini dile getiren İklimsa Direktörü Kemal Yaman “Çalıştığımız her firma ile uzun süreli birlikteliklere imza atıyoruz. General markası ile de VRF konusunda uzun yıllar beraber çalışacağımız büyük projelere imza atacağız” dedi.

 


Klimada Anneler Günü Kampanya Fırsatını kaçırmayın...

Klimada Anneler Günü Kampanya Fırsatını kaçırmayın...

Klimamı nasıl kullanmalıyım?

Klimamı nasıl kullanmalıyım?

Klimaların asıldığı konum çok önemli. Klimalar havalandırma sistemlerinin, tıbbi malzemelerin ve su depoları gibi yerlerin çok yakınında olmamalı. Klima için uygun bir yer seçtikten sonra derece ayarları uygun biçimde yapılmalı. Ortamın sıcaklığı yavaş yavaş düşürülmeli. Sıcaklık düşmesi belirli aralıklarla yapılmalı. Klimalı ortamdan normal ortama geçişler sık olmamalı. Mümkün olduğunca da klima önünde direk duruş şekli alınmamalı. Ayrıca yoğun kullanıma göre klimalar temizlenmeli.


Sizden niçin Klima almalıyım

Sizden niçin Klima almalıyım

Klima satış ve satış sonrası Klima servis olark fark yaratan BİZ Yıldırım Soğutma -İklimsa Levent ekibinin  müşteri memnuniyetini yaşamak için verdiğimiz uğraşa tanık olmanızı istiyoruz....Sizi mutlu etmek istiyoruz..


Gelişen klima sektöründe yetişen uzman eleman sayısı yeterli mi?

Gelişen klima sektöründe yetişen uzman eleman sayısı yeterli mi?

Gelişen klima sektöründe yetişen teknik eleman sayısı yetersiz kalmaktadır.


Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim?

Kombimi en ekonomik nasıl kullanabilirim?

 Cihazların modülasyon ayarlarının doğru yapılarak asgari sarfiyatla çalışabilmesi için devreye alma işlemi yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Standart veya opsiyonel olarak sağlanabilen kontrol tertibatları ile kombilerin ekonomik olarak işletmesi sağlanabilir. (Oda termostatı, dış hava sensörü, haftalık programlayıcı...) Mutlak suretle kombi ile beraber çalışacak radyatörler doğru seçilmeli, tasarlanmalı ve uygun montajlanmalıdır. (Isıl kapasiteleri, uzunlukları, tipleri, yerleşimi, bağlantıları...) Radyatör vanalarında gerekli durumlarda reglaj yapılmalı ve oluşursa tesisat içindeki hava düzenli olarak boşaltılmalıdır. Bacalı kombilerde her yıl baca temizliği yapılması, verimliliği arttırdığı gibi kullanıcı güvenliğini sağlar. Düzenli olarak her sezon öncesi yapılacak bakımlar kombinin verimliliğini arttırır, ömrünü uzatır. Sezonda yaşanabilecek sürpriz arızaları engeller.


Yoğuşmalı kombi nedir?

Yoğuşmalı kombi nedir?

 Yoğuşmalı olmayan kazan ve kombi sistemlerinde su buharı içinde bulunan enerji, atık gaz ile birlikte kullanılmadan bacadan dışarı atılmaktadır. Yoğuşma tekniği ile çalışan cihazlarda, özel tasarımlı ısı eşanjörleri ve baca sistemi, atık gaz içindeki su buharının yoğuşturularak gizli ısı elde edilmesini de sağlar. Bu sayede yoğuşma uygulamalarındaki verim %100 üzerine ulaşabilmektedir.


Hermetik/Bacalı kombi arasındaki fark nedir?

Hermetik/Bacalı kombi arasındaki fark nedir?

 Bacalı kombiler, yanma için gerekli olan havayı bulunduğu ortamdan; hermetik modeller ise özel atıkgaz boru donanımı sayesinde doğrudan dış ortamdan alan cihazlardır.


Heat Pump nedir?

Heat Pump nedir?

Harici bir ısı kaynağı kullanarak istenen mekanı soğutan veya ısıtan cihazların basit çalışma prensibidir. Çoğu kez kullanılan kaynak, dış hava olduğu gibi, toprak ya da su da olabilir. Aynı cihazın soğutma ve ısıtma yapması, aslen dört yollu vana mekanizması ile buna yön veren sensörler ve mikro işlemciler sayesindedir. Heat pump özellikli split klimalar: soğutma yaparken aynı anda zaten sıcak olan dış havayı ısıtırlar ve ısıtma yaparken dış havayı soğuturlar. Buzdolaplarımızın içindeki yiyecekleri soğutarak korurken, arkasındaki kondenser yüzeyinden ısı yayarak mutfağımızı ısıtması “heat pump”ı izah eden en basit örnektir. 


Klima sağlık açısından sakıncalı mıdır?

Klima sağlık açısından sakıncalı mıdır?

 Düzenli olarak bakımı yapılan, yetkili-ehliyetli teknik personel tarafından montajlanmış, doğru ve bilinçli kullanılan klimaların oluşturduğu konfor ve filtreleme özelliklerinin, sağlık açısından büyük faydaları olduğu çeşitli sağlık kuruluşları ve bilimsel otoriteler tarafından bildirilmektedir. Bununla beraber ürünün, kılavuzuna uymayan tarzda kullanılması ya da sayılan konulardan herhangi birinin ihmali, bir takım alerjik ve solunum rahatsızlıklarının doğmasına neden olabilir.Web Tasarım
4 Levent Emniyet Evleri Mahallesi Çelebi Mehmet Sokak No:16/A
4. Levent / İstanbul

Tel.        : 0.212 281 11 57 - 281 15 70
Faks.    : 0.212 268 35 55
E-mail   : info@iklimsa4levent.com
Web       : www.iklimsa4levent.com
Copyright © 2011 - 2016 - Yıldırım Soğutma Isıtma ve Dayanıklı Tüketim Malları San. ve Tic. Ltd. ŞTİ.